• Hello Members, This forums is for DV lottery visas only. For other immigration related questions, please go to our forums home page, find the related forum and post it there.

dv-2008 croatia, serbia or bosnia...

Cao ljudi!
Dobili smo pismo, case no: 16xxx. Pismo je stiglo iz KCC u NY, na adresu gde zivimo trenutno jer smo na turistickoj vizi. Ne znam sta sada da radimo, da li da izpunimo forme kao da apliciramo iz BG ili da apliciramo iz US. Ako odlucimo da apliciramo iz US, onda celi postupak ide preko USCIS a ne preko State Departmenta (KCC). Koja nam je bolja opcija da dobijemo ZK?? Hvala unapred na savetima!

D&A,

Cestitam vam na dobitku. Puno srece u daljem procesu.

Ako ste na turistiskoj vizi u US, onda nemate pravo da promjenite status u US. Ja mislim da je zakon takav. Sve mora biti procesovano kroz konzulat u Beogradu.
 
D&A,

Cestitam vam na dobitku. Puno srece u daljem procesu.

Ako ste na turistiskoj vizi u US, onda nemate pravo da promjenite status u US. Ja mislim da je zakon takav. Sve mora biti procesovano kroz konzulat u Beogradu.

Mia22,
da, upravu si. Znaci to sto je napisao u onom popratnom pismu koje je dosla sa forama jer za osobe koje imaju neki drugi status u US a mi koji smo na turistickoj vizi ne mozemo da to uradimo. Mi smo otisli u ofis USCIS da porazgovaramo sa njima o DV i da vidimo koje forme se trebaju izpuniti ako apliciramo dalje za DV ali oni nas ni jednom nisu pitali na kojoj smo mi vizi trenutno u US. Dali nu nam celi paket formi, I485, I693, i jos neke kojih se ne mogu sjetiti (nisu mi pri ruci da pogledam)....da izpunimo i posaljemo ali smo posle tog razgovora u USCIS jos vise zbunjeni...
 
Vi samo ignorisite sve sto su vam tamo kazali. To za vas ne vazi. Samo se koncentrisite na popunjavanja formlara koji su dosli sa notification letter I posaljite ih u KCC sto prije. Poslo toga ostaje samo cekanje da vas DV broj postane current pa da dobijete interview u konsulatu u Beogradu.

Na ovom forumu mozete naci detelje o dokumentima koje morate da imate ako ste pozvani na interview.

Sretno.
 
Serbia, Belgrade CN 2008EU000095XX

1st pack. rcwd Maj 1. forms filled, sent and rcwd by KCC Maj 4.

whish us luck...
 
for bihacity,

my sister got very similar number (22xxx), and has similar status as you do (actually she's on f1). i am guessing you guys will be called for an intreview quite late (maybe july-aug 08, judging from this year's progress).

if you don't mind me asking, what made you go for cp instead of aos?

i am curious, since she will graduate in june08, and has to take an opt just in case. we are not sure how will they look at opt, and in case gc stuff does not work out, will she be able to come back to the states (that is, if she goes for cp option).

I'd appreciate your answer very much.
best regards
nebo
 
Top