• Hello Members, This forums is for DV lottery visas only. For other immigration related questions, please go to our forums home page, find the related forum and post it there.

DV 2011 Winners from Republic of TURKEY Report Here

Evet Turkce, anladigim kadariyla forum kurallarina ters degil.

Kendimi tanitalim biraz. Ben 2. kez basvuruyorum, 2009 senesinde ilk kez basvurmustum ama maalesef cikmadi. California'da calisiyorum ama gecici calisma vizesiyle. Green Card'in kurada cikma ihtimali, is yerinin sponsor olmasi ihtimalinden daha fazla gibi bu Amerikan ekonomisinde.

Kaan ve Miraculous sizler de kendinizi tanitir misiniz?

Ben 2. kez başvurdum ilki 2004 yılıydı 6 sene sonra tekrar başvurdum. Hayırlısı inş. çıkar. Daha önce Californiada 4 ay kaldım çalıştım.

I also have friends who won the lottery. They are either citizens now or on their way to citizenship. I wish everybody who really want and need the GC, get it.

Kaan Califronia'da nerede calistin. Su an Turkiyede misin ?

CA'da San Francisco da çalıştım Mill Valley de Muir Woods'da Şimdi ise Türkiyedeyim GC çıkarsa kesinlikle SF ye yerleşicem. Sly-One Türkiyedemisin ya da USA da nerde çalışıosun

Ben yaklasik 3 senedir Sacramento California'da calisiyorum H1B vizesi ile. Ama basvuruda Turkiye adresimi verdim, cunku bir tasinma durumum vardi o siralar, . Turkiyeye zarflar ulasmaya basladi mi? Duymadim kimseden henuz!

Selam arkadaslar,

New York City'de yasiyorum. Dv lottery2011'i kazandigimi gosteren mektubu Mayis 2 de aldim.Ilk gorusmeye gidecek grupta oldugumu tahmin ediyorum.Numaram cok dusuk.Bekleyen herkese iyi sanslar.Umarim ihtiyaci en cok olana cikar.

tebrikler henüz türkiyeye uğramadı sanırım zarflar beklemedeyiz bakalım
Selam arkadaslar,

New York City'de yasiyorum. Dv lottery2011'i kazandigimi gosteren mektubu Mayis 2 de aldim.Ilk gorusmeye gidecek grupta oldugumu tahmin ediyorum.Numaram cok dusuk.Bekleyen herkese iyi sanslar.Umarim ihtiyaci en cok olana cikar.

Selam arkadaslar,

New York City'de yasiyorum. Dv lottery2011'i kazandigimi gosteren mektubu Mayis 2 de aldim.Ilk gorusmeye gidecek grupta oldugumu tahmin ediyorum.Numaram cok dusuk.

Bu AOS ve CP ne demek acaba bilgi veririmisin CP sanırm ucuz ve kolay anlatırmısın ne olduğunu

Bu AOS ve CP ne demek acaba bilgi veririmisin CP sanırm ucuz ve kolay anlatırmısın ne olduğunu

Kaan kardes,

AOS statu degisimi demek .Amerika'da bir vize turu ile yasayan kisilerin, o statulerinden gocmen statulerine gecislerinin yapilmasi.Yani Amerika disina cikmadan size green card'i veriyorlar.Buradaki gocmen burosunda mulakata giriyorsunuz.Bunun icin bir avukat tutmaniz gerekiyor ve bircok kagit islemler icin para oduyorsunuz.Eger ABD'de degilseniz,AOS sizi ilgilendiren bir durum degil.

CP ise; Siz green card'i kendi ulkenizde bulunan Amerikan konsoloslugundaki mulakat ile aliyorsunuz.Bunun icin tek yapmaniz gereken formu doldurup ,Kentucy'e gondermek ve randevu tarihini belirlemek.

Tebrikler Newyorkresident, AOS dedigin gibi biraz daha pahaliya gelebilir (ama en azindan ucak parasi odemiyceksin) ama illa avukat tutacaksin diye birsey yok, internetten formlari doldurak yeterince bilgi bulabilirsin bu konuda. Ayrica AOS a basvurdugun zaman EAD ve AP dokumanlarina basvurma sansin ortaya cikiyor.

Buna karsin, bildigim kadariyla Amerikada yasiyan ama numarasi yuksek olanlar icin CP'ye daha kesin gozuyle bakiliyor.

Tebrikler Newyorkresident, AOS dedigin gibi biraz daha pahaliya gelebilir (ama en azindan ucak parasi odemiyceksin) ama illa avukat tutacaksin diye birsey yok, internetten formlari doldurak yeterince bilgi bulabilirsin bu konuda. Ayrica AOS a basvurdugun zaman EAD ve AP dokumanlarina basvurma sansin ortaya cikiyor.

Buna karsin, bildigim kadariyla Amerikada yasiyan ama numarasi yuksek olanlar icin CP'ye daha kesin gozuyle bakiliyor.

Tesekkurler Sly-one,

Benim numaram 3000 lerde.Burada AOS yaptirmak istemedim.Sebebim H1B vizemle halen bir firmada calisiyorum.Dolayisiyla SSN'ye veya seyahat etmek icin vizeye ihtiyacim yok.Randevu zamani gelince hem tatil yapayim hem de isleri Turkiye'den halledeyim istiyorum.Ama sirketin avukatina danismak yararli olabilir.Hatirlattigin icin tesekkurler.